Dzień Zdrowia w drugiej grupie juniorów jesiennych. Święto sportowe poświęcone Dniu Zdrowia

Dzień Zdrowia dla dzieci w wieku 3-4 lat „Słodki Zajączek zachorował”

Temat: „Wybieramy zdrowie”

Instruktor ds Kultura fizyczna W przedszkolnej placówce oświatowej jestem „Saltanat” Chernova Alena Sergeevna

Opis materiału:
Proponuję zapoznać się z pracą „Dnia Zdrowia” dla młodszych grup. Materiał ten jest przydatny zarówno dla wychowawców, jak i innych pracowników państwowych placówek oświatowych w okresie adaptacji.

Przedmowa:
„O sporcie! Jesteś światem!"

Cel: Kształtowanie zainteresowań uczniów kulturą fizyczną i sportem.

Zadania:
1) Rozwój aktywności fizycznej uczniów
2) Krzewienie kultury komunikacji studenckiej
3) Kształtowanie nawyku spełniania wymagań higienicznych

Lokalizacja: Gimnastyka przedszkolna.

Sprzęt:ławki do siedzenia różne piłki kolorowe kwadraty 2 kolory duża marchewka (zabawka) zabawki (owoce i warzywa) małe kulki (5x5 cm) jajka z kinder-niespodzianki muzyka koperta z zadaniami koszyczek jabłka dla każdego uczestnika Imprezy.

Kryterium wieku: II grupa juniorów

Postacie: Króliczki chłopaki.

Postęp wydarzenia
Pozdrowienia. Zapoznanie z zadaniami z kolei, ich realizacja. Zakończ całe wydarzenie tańcem i zachętą.

Scenariusz:

Cześć chłopaki. Rozpoznałeś mnie? (dzieci odpowiadają)
Tak, to prawda, jestem Bunny, bardzo lubię spać, nic nie robić, oglądać jak najwięcej bajek, ale dzisiaj nie sprawia mi to radości, bardzo się rozchorowałem. Napisałem list do dr Aibolit, a on napisał mi receptę na to, jak wyzdrowieć, i ostrzegł mnie, że potrzebuję pomocników, aby go ukończyć.
- Pomożecie mi? (dzieci odpowiadają)
- Poprawmy się wkrótce!
(Króliczek wyciąga list z kieszeni i zaczyna go czytać)

Aby być zdrowym, potrzebujesz
Nigdy nie ziewamy
Jak się obudzić - pierwsza rzecz
Wykonaj procedury...


Zadanie nr 1 „dzień dobry”
Wszystkie dzieci stoją w kole na sali gimnastycznej. Bunny nazywa procedury i wszystkie razem są wykonywane przy akompaniamencie muzycznym.
- Ciągnie
- Mycie twarzy
- Czyszczenie zębów
- Mycie głowy
- Mycie rąk
- Mycie stóp

(kiedy wszyscy skończą, Bunny zaczyna czytać następne zadanie)

A kiedy się myłeś
Następnie idź do kuchni
Lodówka otwarta
Zapraszamy do przynoszenia owoców!

Konkurs nr 2 „Owoce i warzywa”
1) Króliczek bierze swoją dużą marchewkę. Wszystkie dzieci są proszone o podniesienie rąk do góry i klaskanie. marchewki są przekazywane następnym w kręgu. gra muzyka. Na którym zatrzymała się marchewka (2 dzieci), idzie na środek sali.
Uwaga - musisz zatrzymać marchewki na różne grupy tak aby zebrać 10 chłopaków z różnych drużyn.

2) 10 facetów jest podzielonych na 2 zespoły po 5 osób jeden po drugim. Każde dziecko otrzymuje jakiś owoc lub warzywo (marchewka, ogórek, jabłko, winogrona….) na końcu sali gimnastycznej stoją puste kosze. Zadaniem chłopaków jest pobiec z Króliczkiem do koszyczka i włożyć do niego owoc lub warzywo.
Po zakończeniu dziecko biegnie z powrotem, a za nim drugie… i tak dalej.

Bunny nie bądź leniwy przez długi czas
Jesteś chory nie smuć się
Przynajmniej uciekniesz
Podnieś ogon z kanapy

Konkurs nr 3 „Chistyulki”
1) 1 zespół jest zaproszony na jedną stronę sali. Króliczek na środku sali rozrzuca małe piłeczki (im więcej tym ciekawiej) W rogu sali znajduje się kosz do zbierania piłek. Na sygnał Zajączka jeden, dwa, trzy wszystkie dzieci muszą jak najszybciej umieścić je w koszyku.
Po wykonaniu jednego polecenia zadanie to jest wykonywane przez inne polecenie.


2) Wszystkie zespoły gromadzą się wokół swoich opiekunów. Dostają stos wielokolorowych kwadratów (czerwony i biały). Zadaniem zespołu jest ułożenie kwadratów według kolorów (osobno białe, osobno czerwone).


Dom jest czysty i dobry
Ale to nie wszystko
By być zdrowym i silnym
Trzeba wyjść na zewnątrz

Konkurs nr 4 „Świeże Powietrze – Swetry”
Bunny, Bunny nie ziewaj
Skacz-tak-skacz nie zapomnij

Z każdej drużyny zaproszonych jest 8 chłopaków, ustawcie się jeden po drugim twarzą do środka sali. Zadanie polega na wykonaniu 3-4 skoków z Bunnym i biegiem z powrotem na koniec liny.
Uwaga - zwróć uwagę na koordynację zadania.


konkurs nr 5 „Przyjmij prezent”
Króliczek jest mały, niezbyt odważny
Chciałem coś podarować

Konkurs nr 5 „Prezent”
Wszystkie dzieci stoją naprzeciw siebie w odległości 4 metrów (Grupa naprzeciwko grupy - 2 linie), z jednej strony chłopaki otrzymują piłki. Ich zadaniem na sygnał jest podbiegnięcie do uczestnika naprzeciw niego i wręczenie mu piłki mówiąc: „To jest mój prezent dla ciebie” i powrót na swoje miejsce.
Po tym, jak faceci z jednej strony wrócą bez piłek, chłopakom z drugiej strony dawany jest sygnał, aby biegli, aby „dać” piłkę.
(wykonywane 4 razy)

Jeśli zrobiłeś wszystko
Poprawne zadania
Ta choroba nie jest straszna
Zakończmy konkurs

- Podobało wam się? (dzieci odpowiadają) a wiesz co mi się najbardziej podobało (dzieci odpowiadają).
Lubiłem się z tobą bawić, biegać i skakać, a co najważniejsze, pomogłeś mi wyzdrowieć i już nie choruję, wykonaliśmy wszystkie zadania od dr Aibolit!
A teraz naprawdę chcę tańczyć! Zatańczycie ze mną? (dzieci odpowiadają).

(Muzyka się włącza, dzieci zaczynają tańczyć z Zajączkiem).

Bardzo wam dziękuję, ale trochę mi smutno, czas wracać do siebie, ale po prostu nie wyjdę, mam małe upominki dla każdego z was.

(Króliczek daje prezenty i żegna się z chłopakami przy muzyce)

Dzień Zdrowia dla dzieci z II grupy juniorów.

Plan dnia zdrowia:

1. Rozmowy: „Kocham witaminy, chcę być zdrowy”.

2. Rozmowa: „Przyjaciele Moidodyra”.

3. Rozważanie obrazka o zdrowym stylu życia „Komponenty zdrowia”.

4. Czytanie fikcja: Sergey Mikhalkov „O dziewczynie, która źle jadła”, „Spacer”.

5. Gry z dziećmi

6. Rodzice

1. Rozmowa na temat: „Kocham witaminy, chcę być zdrowy”

Cel:

Aby naprawić u dzieci nazwy niektórych warzyw, owoców, jagód, żywności; poszerzyć wyobrażenia dzieci na temat tego, ile pokarmów jest użytecznych i jak ważne jest prawidłowe odżywianie; kontynuować doskonalenie mowy dzieci i umiejętności odpowiadania na pytania; uczyć dzieci umiejętności komunikowania się z nauczycielem. Materiał wizualny: modele owoców i warzyw.

Przebieg rozmowy:

Nauczyciel pyta dzieci:

Chłopaki, lubicie witaminy?

Jakie witaminy lubisz? (odpowiedzi dzieci)

Kto daje ci witaminy? (dzieci częściej wymieniają członka rodziny, opiekuna lub pielęgniarkę)

A gdzie mama (lub inni) je kupuje?

Posłuchaj, przeanalizuj i podsumuj odpowiedzi dzieci.

Nauczyciel zwraca uwagę dzieci na modele owoców i warzyw: - Patrzcie, dzieci, co ja mam? (odpowiedzi dzieci)

Czy wiesz, ile zawierają witamin!

Proszę, podnieście ręce, te maluchy, które kochają marchewki. Dobrze zrobiony!

Proszę, klaszczcie w dłonie dla tych maluchów, które kochają cytrynę. Dobrze zrobiony!

Proszę zdeptać tych, którzy kochają pomarańcze. Oto dobrzy ludzie!

Od przeziębienia i bólu gardła Pomarańcze pomagają! Cóż, lepiej zjeść cytrynę, chociaż jest bardzo kwaśna. Jedz więcej pomarańczy, Pij pyszny sok z marchwi, A wtedy na pewno będziesz bardzo smukły i wysoki. NIE zdrowsze niż produkty- Pyszne warzywa i owoce.

Ale wiecie chłopaki, witaminy znajdują się nie tylko w warzywach i owocach, ale także w innych produktach. Bardzo przydatne jest jedzenie owsianki z masłem, miodem, dużo witamin znajduje się w rybach, koniecznie jedz mięso. Bogaty w witaminy i jagody.

Jakie znasz jagody? (odpowiedzi dzieci) Jeśli chcesz być zdrowy, dobrze się odżywiaj. Jedz więcej witamin I nie wiesz o chorobach. - Widzicie, dzieci, ile korzyści płyną z witamin! Dlatego jedz witaminy, które kupujesz w aptece. Ale, co najważniejsze, dobrze się odżywiaj, aby nie zachorować, dorastać zdrowo i mądrze!

Praca indywidualna rysunek

Nauczyciel oferuje dzieciom kolorowanie „Warzywa, owoce”

Cel: doskonalenie umiejętności jednolitego malowania, nacisku na ołówek w celu wzmocnienia koloru. Rozwijać dobre umiejętności motoryczne, kultywuj dokładność, wytrwałość.

2. Rozmowa na temat: „Przyjaciele Moidodyra”

Cel:

Kontynuuj edukację dzieci w zakresie umiejętności kulturowych i higienicznych; rozwiń pomysły dzieci na temat tego, jak ważne jest utrzymywanie ciała, rąk, twarzy itp. w czystości; nadal uczyć dzieci uważnego słuchania opowieści nauczyciela, angażowania dzieci w rozmowę podczas oglądania ilustracji; uczyć umiejętności komunikowania się z nauczycielem, słuchania i rozumienia zadane pytanie. Materiał wizualny: ilustracja „Mojdodyra”, koperta z listem-wierszem.

Przebieg rozmowy:

Nauczyciel zwraca uwagę dzieci na ilustrację „Moidodyra”: - Dzieci, czy wiecie, kto to jest? (posłuchaj odpowiedzi dzieci, wyjaśnij je)

I wiesz, dzisiaj otrzymałem list od Moidodyra (pokazuje kopertę). Teraz otworzę kopertę i przeczytam.

„List do wszystkich dzieci, jeden po drugim, jest bardzo ważny biznes»

Moje drogie dzieci! Piszę do Ciebie list: proszę o częstsze mycie rąk i twarzy. Nieważne jaka woda: Przegotowana, źródlana, Z rzeki, czy ze studni, Albo po prostu deszcz! Konieczne jest mycie bez przerwy Rano, wieczorem i po południu - Przed każdym posiłkiem, Przed pójściem spać i po spaniu! Przetrzyj gąbką i myjką, bądź cierpliwy - to nie ma znaczenia! A atrament i dżem Zmyją mydło i wodę. Moje drogie dzieci! Bardzo, bardzo Cię proszę: Myj częściej, myj częściej - nie znoszę brudu. Nie podam ręki brudnym ludziom. nie odwiedzę ich! Myję się bardzo często.Do widzenia! Moidodyr.

Dzieci, o co pyta nas Moidodyr? Wysłuchaj odpowiedzi dzieci, aw razie trudności pomóż dzieciom zadawać naprowadzające pytania. Nauczyciel zwraca uwagę dzieci na ekran „Lekcje Moidodyra”, pokazuje na nim mini plakat „Zaprzyjaźnij się z wodą”. - Patrzcie chłopaki, co widzicie na obrazku? (nauczyciel wyjaśnia odpowiedzi dzieci) Następnie nauczyciel pomaga dzieciom spojrzeć na ilustracje, szczegółowo je wyjaśniając i wnioskując, dlaczego tak ważne jest, aby zaprzyjaźnić się z wodą.

3. Rozważanie obrazka o zdrowym stylu życia „Składniki zdrowia”.

Popołudnie

Gimnastyka, rozbudzenie, hartowanie, boso.

4. Czytanie fikcji: Siergiej Michałkow „O dziewczynie, która źle jadła”, „Spacer” z dziećmi z 1. grupy juniorów

Cel:

Edukować dzieci w zakresie umiejętności słuchania nowych wierszy, śledzenia rozwoju fabuły w pracy; wyjaśnić dzieciom działania bohaterów i konsekwencje tych działań.

Postęp lekcji:

Dzieciaki, dziś dużo rozmawialiśmy o zdrowiu, o tym, jak ważne jest dobre odżywianie, spożywanie witamin. A teraz chcę ci przeczytać wiersz „O dziewczynie, która źle jadła”. Nauczyciel pokazuje dzieciom ilustrację i czyta wiersz.

„O dziewczynie, która źle jadła”

Julia źle się odżywia, nikogo nie słucha. - Zjedz jajko, Yulechka! - Nie chcę, mamo! - Zjedz kanapkę z kiełbasą! Julia zakrywa usta. - Zupa? - Nie... - Kotlet? - Nie... - Obiad Yulechkina stygnie. - Co jest z tobą nie tak, Yulechka? - Nic, mamo! - Weź łyk, dziewczyno, Połknij kolejny kęs! Zlituj się nad nami, Yulechka! - Nie mogę, mamusiu! Mama i babcia we łzach - Julia rozpływa się na naszych oczach! Pojawił się lekarz dziecięcy - Gleb Siergiejewicz Pugach. Patrzy surowo i ze złością: - Czy Julia nie ma apetytu? Widzę tylko, że na pewno nie jest chora! I powiem ci, dziewczyno: Wszyscy jedzą - i bestia, i ptak, Od królików do kociąt Wszyscy na świecie chcą jeść. Z chrupnięciem Koń przeżuwa owies. Pies podwórkowy gryzie kość. Wróble dziobią ziarno, Gdziekolwiek je dostaną, Rano Słoń je śniadanie - Uwielbia owoce. Niedźwiedź brunatny liże miód. Krecik je obiad w norce. Małpa zjada banana. Szukam żołędzi Dzik. Sprytny Swift łapie muszkę. Szwajcarski ser kocha mysz... Doktor Gleb Siergiejewicz Pugacz pożegnał się z Julią. A Julia głośno powiedziała: - Nakarm mnie, mamo! - Dzieci, jak miała na imię dziewczyna z wiersza? Julia dobrze się zachowywała? Co zrobiła źle? Kto mówił do niej surowo? O kim jej powiedzieli? (nauczyciel wysłuchuje odpowiedzi dzieci, poprawia je i uzupełnia, uogólnia, wyciąga wnioski) - Wiecie chłopaki, żeby być zdrowym, trzeba nie tylko dobrze zjeść, ale i spacerować, bo na spacerze jesteśmy hartowani , szczególnie przydatne jest temperowanie latem. Teraz przeczytam wam o chłopakach, którzy poszli na spacer. Nauczyciel czyta wiersz.

"Chodzić"

Przyjechaliśmy nad rzekę spędzić niedzielę, A wolnego miejsca nad rzeką znaleźć nie można! Tu siedzą i tam siedzą: Opalając się i jedząc, Odpoczywając jak chcą, Setki dorosłych i dzieci! Szliśmy brzegiem i znaleźliśmy polanę. Ale na słonecznej łące Tu i tam - brzegi puste I jakby na złość Nawet potłuczone szkło! Szliśmy wzdłuż brzegu, znaleźliśmy nowe miejsce. Ale nawet tutaj siedzieli przed nami; Oni też pili, też jedli, Palili ognisko, palili papier – Śmiecili i odchodzili! Oczywiście minęliśmy... - Hej chłopaki! krzyknął Dima. - Tu jest miejsce gdziekolwiek! Woda źródlana! Cudowny widok! Urocza plaża! Rozpakuj swój bagaż! Pływaliśmy, opalaliśmy się, paliliśmy ognisko, graliśmy w piłkę nożną - bawiliśmy się najlepiej jak potrafiliśmy! Pili kwas chlebowy, jedli konserwy, śpiewali chóralne pieśni... Odpoczęliśmy i wyszliśmy! I zostali na polanie Przy wygasłym ognisku: Dwie manierki stłukliśmy, Dwa przemoczone bajgle - Jednym słowem góra śmieci! Przyjechaliśmy nad rzekę, aby spędzić poniedziałek, Tylko czyste miejsce W pobliżu rzeki nie można znaleźć! - Gdzie chłopaki poszli na spacer? Co zobaczyli nad rzeką? Czy uważasz, że dobrze jest to robić? Jak chłopcy odpoczywali? Co oni robili? Czy dobrze im się powodziło, kiedy opuszczali rzekę? Nauczyciel wysłuchuje odpowiedzi dzieci, poprawia je i uzupełnia, podsumowuje, wyciąga wnioski: - Proszę dzieci, pamiętajcie, że wypoczywając z rodzicami nad rzeką, dbajcie o czystość i porządek. Dbajmy o naszą przyrodę! Nie zanieczyszczaj go! Nasze zdrowie zależy od czystości natury.

5. Gry z dziećmi

D / gra „Jeśli chcesz być zdrowy”

Cel: wyjaśnienie i poszerzenie wiedzy dzieci na temat tego, co należy zrobić, aby być zdrowym, rozwinąć uwagę, pomysłowość i pielęgnować pragnienie bycia zdrowym.

- „Wejdź w pułapkę”

Rzucaj śnieżkami w cel

Niezależne gry dla dzieci.

Zaproponuj dzieciom rzut kółkiem, kręgle

Cel: uczyć samodzielnego znajdowania interesującego zawodu, rozwoju aktywność silnika, siła, zręczność. Pielęgnuj przyjaźnie.

6. Rodzice

Konsultacja "Pij wywary z ziół - będziesz zdrowy"

Praktyczne wskazówki dla rodziców „Jak nauczyć dziecko oddychać”, „Naucz dziecko oddychać”

Wystawa fotografii „Bądź zdrowy”


Anastazja Kolczanowa

Wydarzenie dla młodsze przedszkolaki: "Zapraszamy na dzień zdrowia"

Efimova Alla Ivanovna, wychowawczyni GBDOU nr 43, Kolpino St. Petersburg
Opis materiału: Proponuję zapoznać się z pracą „Dnia Zdrowia” dla młodszych grup. Ten materiał jest przydatny dla wychowawców, nauczycieli wychowania fizycznego w przedszkolnych placówkach oświatowych, wychowawcy klas szkoły.
Cel: Włączanie dzieci w zdrowy styl życia.
Zadania: 1. Rozwijaj umiejętności i zdolności motoryczne.
2. Rozwijaj cechy fizyczne.
3. Edukuj przyjazne nastawienie do siebie.
4. Rozwijaj wytrzymałość i uwagę.
5. Zwiększyć zainteresowanie kulturą fizyczną i sportem.
6. Pielęgnuj determinację i organizację.

Sprzęt:
Jabłka na smakołyki;
Witaminy - askorbinowy;
1 tunel;
Małe kolorowe kulki (czerwone i zielone)
2 kosze na piłki (czerwony i zielony)
Warzywa i owoce
Grzebień, lustro, mydło, szczoteczka do zębów, pasta, spinki do włosów itp.
Obręcze duże i małe
Muzyka według scenariusza


Rano Nauczyciel w przebraniu dr Aibolita spotyka się z dziećmi w szatni.
Dr Aibolit: Cześć przyjaciele, poznajecie mnie?!
Jestem dobrym lekarzem Aibolit!
Dziś jest dzień...
Trochę nietypowo
I nastrój i zdrowie
Wszyscy faceci….. (doskonale)
Kochani, czy wiecie, jaki dziś mamy dzień?
(odpowiedzi)
Dr Aibolit: Dziś 7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia! Czy chcesz być zdrowy?
A teraz zbadam i dowiem się, czy jesteś zdrowy?
Proszę wstać i zrobić ćwiczenia!
Oddychać!
Nie oddychaj!
Przychylać się!
Rozciągać się
Stój prosto
Uśmiech!
Cóż, jestem zadowolony z wyglądu
Oczywiście nie jesteś chory (nie chory).
Mogę iść do grupy i grać!


PRZEBIEG WYDARZENIA w grupie
Pedagog: Cześć dzieci!
Dziewczyny i chłopcy!
Zapraszamy gości
Przyszedł do nas w dniu zdrowia.
Witam piękny poranek!
Witaj całym świecie!
Cześć, dobry przyjaciel!
Trzymajmy się za ręce
I uśmiechajcie się do siebie!
Z naszego uśmiechu obudzi się słońce,
Obudzi się słońce, dzieci się uśmiechną!
Przytulamy się do siebie,
I zajmiemy swoje miejsca.
Światowy Dzień Zdrowia ogłaszam otwartym!!!
Doktor Aibolit wchodzi: Jak to dzień zdrowia i bez Aibolit!!! Nie, tak się nie da, muszę być obecny. Teraz idź naprzód.


Pedagog: Kochani, pewnie już zauważyliście, że nasz dzisiejszy dzień nie jest całkiem normalny. Rano zamiast nauczyciela spotyka cię lekarz, obiecuje zdrowie i leczy witaminami.
Czy dzisiaj jest Światowy Dzień Zdrowia? Jak myślisz, co to jest?
Odpowiedzi.
Pedagog: Chłopaki, sugeruję wysłuchać moich pytań i udzielić na nie odpowiedzi, jeśli uważasz, że odpowiedź jest poprawna - powiedz „tak - tak - tak”, a jeśli jest źle „nie - nie - nie!”
- Czy czesałeś dzisiaj zęby grzebieniem? (nie - nie - nie) (brudna dziewczyna patrzy na drzwi i mówi „tak - tak - tak”)
- Czy dziewczyny zaplatały warkocze? (tak - tak - tak) (zza drzwi „nie - nie - nie”)
- Czy myłeś oczy wodą? (tak - tak - tak) (z - za drzwiami nie - nie - nie)
Pedagog: Kto nas powstrzymuje i udziela złych odpowiedzi.
Brudna Dziewczyna wchodzi do grupy.


Brudna dziewczyna: To ja.
nie lubię się myć
I ćwiczenia,
Nie zaplatam warkoczy
I nie myję oczu.
Dr Aibolit: To źle, nauczmy cię kochać sport. Zgadzasz się?
Brudna dziewczyna: Odpowiedź.
Alenka: Sport zagościł w każdym domu
Nawet tam, gdzie mieszkamy.
Szybko zajmij się sportem
Bądź zdrowy na całe życie.
Diana B.:Ładujemy
Zaczynamy rano.
Rzadziej kontaktować się
Proszę o poradę dla lekarzy.
Pedagog: Abyśmy stali się silni
Sprytny i odważny.
Codziennie rano
Ładujemy.
Wyjdź się naładować
Przygotuj się, zaczynajmy.
Spójrz na ekran,
I powtórz ruch.


Ładowanie zakończone.
Brudna dziewczyna: Och, och, och ... wszyscy jesteście piękni, czyści, zdrowi ...
Ajbolit: Tak, dzieciaki są super, przestrzegają zasad higieny. I zrujnowałeś im całe wakacje? Chłopaki, nauczcie i pokażcie brudnej dziewczynie, jak uprawiacie wychowanie fizyczne.
Pedagog: Na początek: wszyscy przeczołgamy się przez tunel,
I zacznijmy lekcję.
Najpierw czołgają się dzieci
A ostatnia, która się czołga, to brudna dziewczyna.


Pedagog: Rosnąć i dojrzewać
Musisz uprawiać sport!
Wszyscy stoimy w kręgu
Idźmy jeden za drugim.
Teraz przyspieszmy tempo
I zaczynamy biec.
Cicho przestań biec
Idziemy razem krok po kroku.
Razem pójdziemy jak wąż,
Odpocznijmy na polanie (kucamy i odpoczywamy)
Pedagog: Chłopaki, musicie podzielić się na dwie drużyny, dziewczyny i chłopców. Małe kulki są rozrzucone na podłodze przed tobą, dziewczynki zbierają czerwone kulki do czerwonego kosza, chłopcy zbierają zielone kulki do zielonego kosza. Graj ostrożnie, nie naciskaj i bierz tylko jedną piłkę na raz.
Brudna dziewczyna: Mogę też z tobą zagrać? Nagle mi się podoba!
Pedagog: Oczywiście grasz z dziewczynami, ale zapraszamy Aibolit do drużyny chłopców.
Cóż, zacznijmy i zbierzmy wszystkie piłki.


Pedagog: Dobrze zrobiony. Drugie zadanie: na stole jest wiele różnych przedmiotów, stół jest w innej części grupy, dziewczyny muszą wybrać te przedmioty, które są potrzebne, aby uporządkować głowy (a raczej uczesać włosy, zapleść warkocze itp.), a chłopcy muszą wybrać przedmioty, które będą nam potrzebne do mycia twarzy. A oto wyzwanie z przeszkodą. Musisz pokonać przeszkodę (przeszkodą jest obręcz), dla każdej drużyny potrzebujesz jednej dużej obręczy i jednej małej, w drużynie dziewcząt brudny i gość potrzymają narzeczoną, w drużynie chłopców Aibolit i gość. Najpierw wspinamy się na dużą obręcz, następnie przechodzimy przez mniejszą obręcz, bierzemy jeden przedmiot ze stołu i wracamy z powrotem, również przechodząc przez obręcze. Potem przychodzi kolejne dziecko. I tak wszystko jest w porządku.


Pedagog: Sprawdźmy.
Ajbolit: Mogę i zaoferuję ci jeden mały konkurs. Nasz kolejny konkurs nazywa się „Rozbieraj warzywa i owoce”.
W końcu, aby być zdrowym,
Musisz kochać owoce i warzywa.
Mają zalety i witaminy.
Podzielili się również na drużyny, dziewczyny zbierają owoce do koszyka, a chłopcy warzywa. Członkowie zespołu jeden po drugim podbiegają do stołu, na którym leżą warzywa i owoce, chłopcy biorą po jednym warzywie, dziewczyny po jednym owocu i wracają do zespołu). Ale tutaj po drodze nadal będą przeszkody - wyboje, musisz przez nie przejść. Kostki są ułożone na podłodze, musisz przeskoczyć kostkę i starać się jej nie przewrócić, a więc przesunąć się w stronę stołu.
Raz, dwa, trzy, zacznij grę.


Brudna dziewczyna: Jacy z was dobrzy ludzie i wiele się od was nauczyłem, wiele zrozumiałem, teraz na pewno umyję twarz, ubiorę się czysto i zaprzyjaźnię się z wychowaniem fizycznym. Ale nadszedł czas, abym się z tobą pożegnał i natychmiast pobiegł umyć twarz.
Pedagog: Bardzo się cieszymy, że Ci pomogliśmy i teraz nie będziesz niegrzeczną dziewczyną, ale teraz będziemy Cię nazywać „Witaminka - askorbinowy”. Zgadzasz się?
Brudna dziewczyna: I mam niespodziankę przygotowaną specjalnie dla Ciebie -
Są to witaminy - askorbinowy,
Zostawiam je tobie, a sam uciekam.


Ajbolit: I nie przyszedłem do was z pustymi rękami, ale przyniosłem wam owoce - zdrowe produkty.
Wychowawca: Nasze małe wydarzenie dobiegło końca. Mam nadzieję, że wszystkim się podobało. Proponuję, aby wszyscy, zarówno dzieci, jak i goście, udali się na środek grupy i wykonywali ruchy w rytm wesołej muzyki.
Włączamy piosenkę: „Boogie - woogie…”
Pedagog: Wielkie dzięki, wszyscy.
Nasza praca dobiegła końca
Oprowadzamy gości
I wysyłamy dzieci, żeby umyły ręce.
A teraz szybko umyj ręce,
Usiądź przy stole
I weź trochę witamin.
Rozdajemy dzieciom jabłka i witaminy.
A w ciągu dnia będziemy kontynuować dzień zdrowia, przed nami jeszcze „Tajemnice z ogródka”, „Określ warzywo i owoc do smaku”, dużo zabaw, oglądania bajek itp. Przed nami.

DZIEŃ ZDROWIA

„Z WIZYTĄ U KRÓLICZKA”

(druga grupa juniorów)

Przygotowane przez:

Gwozdarewa I.V. -

instruktor wychowania fizycznego

Aszitkowo 2013

Prowadzący: Dziś światowy dzień zdrowia. Zdrowie to dar, który ty i ja musimy pielęgnować, aby zawsze być wesołym, silnym i pięknym. . Och, chłopaki, spójrzcie na nas balon przyszedł list. Od kogo to jest?

List:

"Cześć chłopaki! Pisze do ciebie Bunny Valya. Od dawna chciałem cię odwiedzić, ale po prostu nie mogę. Albo pokona katar, potem ból gardła, ale tak bardzo chciałbym się z tobą bawić. ”

Prowadzący: Chłopaki, króliczek Valya często choruje. I chodźmy go odwiedzić i powiedzmy mu, co robić, żeby być zdrowym. Jesteś gotowy? Więc idź!

Gimnastyka gry.

Nasze małe stopy szły wąską ścieżką,

Pomogły też ręce, wszyscy machali i machali.

Zatrzymywać się. Usiadł. Wstaliśmy. Znowu szli razem.

Padał deszcz, grzmiało. Chodzimy na palcach.

Otrząsnęliśmy ręce i nogi, nie byliśmy zmęczeni drogą.

Dzieci zamieniły się w niedźwiedzie

Misie wyszły na spacer,

Brązowe, futrzane niedźwiedzie końsko-szpotawe.

Zamieniony w koguty

Podnosimy nogi

Zaśpiewaj piosenkę

"Ku-ka-re-ku, ku-ka-re-ku" -

Wszyscy zamienili się w konie

a teraz spiesz się, spiesz się,

na koniu, na koniu

Dzieci szybko skaczą.

Nasze nogi biegały

Biegnij wzdłuż ścieżki

I aż się zmęczymy

Nie przestaniemy biec

(Asystenci prezenterów składają płaskie kwiaty)

Prowadzący: Pobiegli na polanę, zatrzymali się, a na polanie zakwitło tyle kwiatów. Zróbmy sobie przerwę i powąchajmy kwiaty.

Ćwiczenie oddechowe „Wokół kwiatka”

(Asystenci prezentera układają tunel, zjeżdżalnię, krętą ścieżkę, łuki)

Prowadzący: Ale czas ruszać w drogę, bo króliczek na nas czeka. Ale droga nie będzie łatwa. Musimy przejść przez most nad rzeką, czołgać się po kłodzie nad dziurą, przeskakiwać z jednej dziury do drugiej, czołgać się pod drzewami.

Dzieci kolejno pokonują tor przeszkód, ustawiają się w półkolu w pobliżu domku króliczka.

Prowadzący: Tutaj dochodzimy do króliczka. Puka do domu.

Królik(kichanie i kaszel): Cześć chłopaki! A ja ciągle choruję i choruję. Dziękuję za odwiedziny. Czy masz dziś święto?

Prowadzący: W naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia przedszkole.

Królik: Co to jest przedszkole?

Prowadzący: Odpowiemy na Twoje pytanie wesołą piosenką o przedszkolu.

Piosenka „Przedszkole”

Królik: Musisz być bardzo zainteresowany. Czy Wy też często chorujecie?

Prowadzący: Dbamy o swoje zdrowie i żeby nie zachorować codziennie rano ćwiczymy.

Królik: Nauczysz mnie?

Prowadzący: Oczywiście obejrzyj i powtórz.

Ćwiczenia ogólnorozwojowe „Króliczki” (z marchewką)

Patrzcie, dzieci, na łące,

Zające stały w kręgu.

Króliczki nie chcą chorować -

Ładują się.

powtórz dzieci

Z nimi porządek.

1. Króliczki siedziały na huśtawce,

chciał się huśtać.

W górę iw dół, w górę iw dół -

Poleciał prosto w niebo. ( machaj rękami do przodu, do tyłu - marchewka u ich stóp)

2. Pochyl się do przodu -

niech każdy wybierze marchewkę

klaskać - jeszcze raz

Mamy duże zbiory. ( pochylić się i klaskać w dół)

3. Spójrz, jaki sprytny

zające schowały marchewki.

Znowu to pokazali - nie widać tej marchewki ( schowaj ręce za plecami i wyciągnij się do przodu)

4. Raz, dwa, trzy, cztery, pięć,

zajączki zaczęły skakać

króliczki zaczęły skakać -

jakby króliczki się nie zmęczyły.

5. Mlecze fruwają, króliki łaskoczą ich nosy.

Dmuchnij na nich, chłopaki

Daj odpocząć króliczkom. (dmuchaj na „mniszek lekarski”)

(Asystenci prezenterów układają zabawkowe warzywa i owoce)

Królik: Jak wspaniale! Teraz będę ćwiczyć codziennie rano!

Prowadzący: A jednak, aby nie zachorować, trzeba jeść warzywa i owoce - zawierają wiele zdrowych substancji - witamin.

Królik: Wyhodowałem dużo warzyw i owoców, jest już jesień, czas je zbierać, a ja zaczynam chorować.

Prowadzący: A dzieci ci pomogą. Pomóżmy chłopaki!!!

GRA „Zbieraj warzywa i owoce”

Królik: Dziękuję, dobra robota chłopaki! Chcesz, żebym cię też nakarmił?

Daje gospodarzowi brudną marchewkę.

Prowadzący: Chłopaki, patrzcie, jaka brudna marchewka!

Królik: Jesz i nie zwracasz uwagi - umyje się w żołądku!

Prowadzący: Aby chronić się przed zarazkami wodą i mydłem, musisz się umyć,

A przed jedzeniem myj owoce i warzywa wodą. Te proste zasady pomóż nie zachorować. Zobaczcie jak nasi faceci myją buzie i powtarzają za nami.

Gra „Pranie”

Kran, otwarty (imituje otwieranie kranu)

Nos, umyj twarz (głaszcząc nowe zatoki od góry do dołu)

Przemyć oboje oczu na raz (przemyć oczy)

Dobrze umyj szyję (pocieraj szyję)

Myć, myć, polewać (naśladować lejącą się wodę)

Zmyć brud (otrząsnąć ręce)

Prowadzący: No i oczywiście, aby nie zachorować, zdecydowanie musisz zaangażować się w wychowanie fizyczne. Naprawdę chłopaki?

Królik: Czuję, że jestem zdrowy

I nie potrzebuję lekarzy!

Zaprzyjaźnię się ze sportem

I doceń swoje zdrowie!

Czuję pięć!

Naprawdę chcę grać!

Prowadzący: Pobawmy się z króliczkiem, chłopaki?

Gra „Pogoń za króliczkiem”

(Dzieci skaczą za króliczkiem z jednego końca sali na drugi)

Gra „Żmurki z króliczkiem”

(Króliczek ma zasłonięte oczy i łapie dzieci)

Gra „Zające w domach”

(Płaskie obręcze są rozłożone wokół sali, na sygnał dzieci przechodzą między obręczami, gdy muzyka ucichnie wchodzą do obręczy)

Królik: Dzięki chłopaki! Bądź zawsze zdrowy i wesoły! (Liście króliczka)

Prowadzący: Nasze wakacje dobiegły końca. Pora iść do przedszkola.

Ćwiczenia muzyczno-rytmiczne (do muzyki Starkadomskiego „Merry Travellers”)

Prowadzący: A więc nasze Święto Zdrowia dobiegło końca! Do zobaczenia chłopcy!

Łukinych Julia Giennadiewna
Wychowawca MDOU Przedszkole nr 6 „Słońce” miasta Nowouzensk w obwodzie saratowskim

Cel: promocja zdrowego stylu życia.

Cele: zapewnienie dzieciom możliwości zastosowania nabytych wcześniej umiejętności motorycznych;

Wzmocnić zdrowie fizyczne dzieci;

Kształtowanie u dzieci świadomej postawy wobec własnego życia, zdrowia;

rozwijać ciekawość, zręczność, koordynację ruchów;

Pielęgnuj miłość do wychowania fizycznego i chęć przewodzenia zdrowy tryb życiażycie

.
Plan wdrożenia
1. 08.00 - 08.10 Rano. Psychogimnastyka. Rozmowa na temat organizacji Dnia Zdrowia w grupie. Ćwiczenia poranne „Pingwiny się obudziły”. Gra mobilna „Pingwin i lampart”.
2. 09.00 – 09.15 NOD. Strefa edukacyjna"Wiedza. Kształtowanie holistycznego obrazu świata „-” Każdy potrzebuje witamin i jest pożyteczny i ważny.
3. 09.30 – 09.50 NOD. Strefa edukacyjna „Kultura fizyczna” – Program konkursowy „Zawody na krze”.
4. 10.00 -12.00 Przygotowanie do spaceru. Spacer (zabawy, obserwacje, praca).
5. 12.00 – 12.20 Gry fabularne „Szpital. Katya zachorowała”, „Sklep spożywczy”; loteria " Owoce warzywa».
6. 15.00 – 15.10 Pobudka. Czynności utwardzające. - Gimnastyka budząca „Pingwiny”. Zajęcia na mata do masażu.
7. 15.50 – 16.20 Rozrywka. Oglądanie kreskówki „Przygoda pingwinów” – serial: Dr. Ozi Boo, Zdrowe odżywianie.
8. Podsumowanie wyników Dnia Zdrowia: zachęcenie uczestników (rozdanie kolorowanek przedstawiających pingwiny Ozy Boo).
9. Niezależne zabawy dzieci. Zaoferuj kręgle, rzut pierścieniem, piłki.

Postęp wakacji:
Poranek
Nauczyciel spotyka się z dziećmi w grupie przedszkolnej: Cześć chłopaki, pozdrawiam was wszystkich! Słowo "cześć" oznacza, że ​​życzę wam zdrowia i chcę, żebyście się też witali, uśmiechali i myślę, że poprawi wam się humor.
Psychogimnastyka „Cześć!”.
Cel: Wyjaśnienie związku między dobrym nastrojem a zdrowiem.
Witaj jasne słońce! Witam piękny poranek! Witaj całym świecie! Witaj dobry przyjacielu!
Będziemy mocno trzymać się za ręce I uśmiechać się do siebie!
Z naszego uśmiechu obudzi się słońce, obudzi się słońce, dzieci się uśmiechną!
Pedagog: A teraz, chłopaki, kiedy wasz nastrój się poprawił, chcę was poinformować, że dzisiaj nasza grupa będzie miała święto - Dzień Zdrowia. Czy wiesz, co to jest zdrowie? (odpowiedzi dzieci). To wtedy, gdy nie jesteś chory, zdrowy, silny, kiedy masz dobry humor, chcesz biegać, skakać i dobrze się bawić. Ale niestety nie zawsze jesteśmy zdrowi. A dzisiaj zdradzę Ci sekret, jak zachować zdrowie, nigdy nie chorować i zawsze mieć dobry humor. Zabierzemy Cię w podróż do magiczna kraina Ozy Boo. Czy wiecie, kto tam mieszka? Małe pingwiny - Nellie, Fred, Ted, Ned i Ed - czterech chłopców i jedna dziewczynka. Mieszkają na Antarktydzie, gdzie jest dużo, dużo śniegu i przytrafiają im się różne zabawne historie. Jak myślicie, czym pojedziemy do kraju pingwinów? (odpowiedzi dzieci). My pójdziemy do pojazd co jeździ po szynach, co to jest? Zgadza się, pociąg, lokomotywa. Stańmy wszyscy razem w kręgu, pociągnij za dźwignię klaksonu i ruszajmy! (dzieci chodzą w kółko).
Lokomotywa parowa uległa awarii. Choo-choo, choo-choo! I przywiózł wozy. zajdę daleko!
Pedagog: Cóż, chłopaki, jesteśmy w kraju Ozi Boo i teraz zamienimy się w małe pingwiny (nauczyciel nakłada maski przedstawiające pingwiny Ozi Boo na głowy dzieci), czyli czas na poranne ćwiczenia.

Ćwiczenia poranne „Pingwin”. Chodzenie jeden po drugim na palcach, chodzenie normalne, chodzenie ze zmianą kierunku (zmiany 3 razy). Budowanie w linkach.
Rano pingwin stanął na łapach (rozciągnięty, ręce do góry - wdech-wydech), Przygotowany do ćwiczeń (szarpnięcia z rękami przed klatką piersiową), Patrzył w lewo, w prawo (tułów obraca się w lewo - w prawo), On spojrzał prosto, w dół (odwracając ciało do przodu, pochylając się w dół) i zszedł na półkę. (przysiady). Pobiegłem trochę po śniegu (biegnąc w miejscu), I stanąłem na obu łapach (zatrzymałem się). Czyściłem puch dziobem (przechyla głowę w lewo - w prawo), A raczej pluskaj się w wodzie! (Usiądź)
Przebudowa z linków do kolumny. Spokojny bieg za sobą. Normalne chodzenie. Ćwiczenie oddechowe.

GCD. Pole edukacyjne „Poznanie. Tworzenie holistycznego obrazu świata»
Rozmowa „Każdy potrzebuje witamin i jest przydatny i ważny”.
Cel: „Kontynuuj pielęgnowanie potrzeby bycia zdrowym”
Treść programu:
Cele nauczania - wprowadzenie pojęć „witaminy” i produktów, w których się one znajdują. Omów znaczenie witamin dla zdrowia Miej dobry nastrój, uogólnić i skonsolidować pojęcia „warzywa” i „owoce”. Zadania rozwojowe - kształtowanie u dzieci świadomego stosunku do własnego życia, zdrowia. Zadania edukacyjne - zachęcanie dzieci do jedzenia wszystkiego, co dobre dla zdrowia. Prace wstępne: rozmowa o zdrowej żywności i zagrożeniach związanych z napojami gazowanymi, chipsami i fast foodami; czytanie wiersza Y. Kushaka „Bon appetit”, zagadki o warzywach i owocach. D/ i „Co rośnie w naszym ogródku?”, Tworzenie warunków dla gry fabularne„Sklep”, nauka fizyczna. minucie „Ogrodnik”.
Materiał do lekcji: obrazki przedstawiające owoce i warzywa, manekiny warzyw i owoców, świeże owoce - jabłka, pomarańcze, cytryny, banany; warzywa - koperek, pietruszka, cebula; witaminy - kwas askorbinowy w tabletkach i drażetkach, complivit, sok owocowy i okulary. Metody i techniki: Wizualne - oglądanie manekinów warzyw, świeżych owoców, ziół, witamin. Werbalny - cienki. słowo, pytania, opowieść nauczyciela, wyjaśnienia, chóralne i indywidualne odpowiedzi dzieci. Praktyczny - fizyczny. minuta „Ogrodnik”, gry dydaktyczne. Praca ze słownictwem: witaminy, warzywa i owoce.

Postęp lekcji:
Dzieci siedzą przy stolikach, stoły ustawione są literą P.
Wychowawca: Chłopaki dzisiaj porozmawiamy z wami na bardzo interesujący temat. Pójdziemy odwiedzić witaminy. Czy sie zgadzasz?
Dzieci: Tak.
Wychowawca: Witaminy to bardzo małe substancje, tak małe, że ich nie widzimy, ale małe witaminy zawierają wielką siłę i zdrowie. Czy któraś z Was brała witaminy? Witaminy - sprawiają, że nasz organizm jest silny i zdrowy. Występują w tabletkach inny kolor i formy. (Pokazuje dzieciom witaminy). A teraz będę cię leczyć witaminami, które nazywają się kwasem askorbinowym lub witaminą „C”, nie pozwoli ci zachorować na żadne przeziębienie.

Ale witaminy są nie tylko w tabletkach, rosną także na gałęziach i łóżkach. Wiele witamin znajduje się w jagodach, owocach i warzywach, zieleniach.
Pedagog: Przypomnijmy sobie z tobą, jakie znasz warzywa? Teraz powiem ci zagadki z ogrodu. (Nauczyciel dołącza do każdej odpowiedzi zdjęcie warzyw).
Zagadki z ogrodu
Liście są zebrane w głowę
W ogrodzie wieśniaków.
Bez tego kapuśniak nie jest gęsty.
Jak ona ma na imię? (Kapusta)

Rodziny żyją pod ziemią
Podlewamy je z konewki.
Zarówno Polina, jak i Antoszka
Zadzwońmy do kopania ... (ziemniaki)

Rośnie w ogrodzie
Nikogo nie obraża.
Cóż, wszyscy wokół płaczą,
Ponieważ czyszczą ... (cebula)

Głowa i czubek wąsów.
Nie, nie smakuje słodko.
Biegał na wszystkich nogach
Łzawimy na obiad ... (czosnek)

Podobny do arbuza
Również gruboskórny.
Przyzwyczaiłam się do żółtej sukienki
Wygrzewanie się na słońcu ... (dynia)

Ten warzywny brat z dyni -
Wygląda też pulchnie.
Połóż się pod liściem na beczce
Między łóżkami ... (cukinia)

Te twarde dzieciaki
Chowają się w liściach w ogrodzie.
kanapowe bliźniaki
Zmień kolor na zielony ... (ogórki)

Latem mieszkał w szklarni,
Przyjazny gorącemu słońcu.
Z nim zabawa i entuzjazm
Wszyscy go nazywają ... (pomidor)
(Nauczyciel kładzie na stole manekiny warzyw).
Wychowawca: Jak jednym słowem nazwać te produkty?
Dzieci: Warzywa.
Wychowawca: Właśnie! A jak myślisz, gdzie jeszcze oprócz warzyw są witaminy? W owocach! (Stawia na stole talerz ze świeżymi owocami.)

Prawidłowy! A teraz zagramy w grę „Co rośnie w naszym ogródku?”, Dostaniesz owoce i warzywa z magicznej torby i wypowiesz ich nazwę. (Koniec gry).
Pedagog: Dobra robota, wykonałeś zadanie. I sugeruję, żebyś poszedł do ogrodu, w którym rosną drzewa owocowe.
fizyka minuta „Ogrodnik”
Wczoraj spacerowaliśmy po ogrodzie, (dzieci chodzą w kółko, trzymając się za ręce) Sadziliśmy porzeczki, (przedstawiają, jak kopią dół i sadzą) Bieliliśmy jabłonie (ruch prawa ręka góra i dół) Wapno, bielenie. Naprawiliśmy płot, (naśladujemy uderzenia młotkiem) Rozpoczęliśmy rozmowę: (stoją twarzami w kole, jeden wychodzi na środek. Powiedz mi, nasz ogrodniku, dziecko, prowadź dialog, dla każdego imienia. Co będzie dajesz nam w nagrodę owoce zginamy po jednym palcu Panie śliwki fioletowe w nagrodę, na obie ręce zaczynając od dużych) Gruszki miodowe są największe Dojrzałe jabłka, wiśnie cały kilogram. Oto, co dam ci w nagrodę!
Wychowawca: Cóż, chłopaki, ogrodnik dał nam w nagrodę dużo owoców. A zdrowe kompoty, dżemy, soki powstają z owoców. Soki są różne. Jaki sok otrzymuje się z wiśni? Z gruszki? Z pomarańczy? Z jabłka? (Odpowiedzi dzieci).
Wychowawca: A jeśli je zmieszasz, jaki otrzymasz sok?
Dzieci: Owoce.
Pedagog: Zgadza się, sok owocowy, a kucharze naszego przedszkola również przygotowali dla Ciebie sok owocowy. (Dzieci piją sok owocowy). Cóż, podobało ci się? Teraz twoje ciało dodało trochę więcej witamin. I chcę wam życzyć:
Jedz witaminy dla dzieci codziennie i cały rok A wtedy ominie cię zły chłód.
Odbicie.
Nauczyciel: O czym rozmawialiśmy? Co to są witaminy? Gdzie są trzymane? Jak chronić organizm przed chorobami?
Nauczyciel: Dziękuję za uwagę! Życzę ci, abyś był zawsze zdrowy.

GCD. Obszar edukacyjny „Kultura fizyczna”
Program konkursowy „Zawody na krze”.
Cel: rozwój zręczności, równowagi, umiejętności poruszania się w przestrzeni.
Materiały i sprzęt: 2 piłki, śnieżki, 2 obrazki pingwinów pokrojonych na 6 części, 2 obręcze, 2 wędki, 2 wiaderka, figurki na magnesach według ilości uczestników, 2 talerze.

Udar mózgu:
Dzieci wchodzą do sali w rytm muzyki. Pozdrowienia. Spacer w kółko, rozgrzewka.
Wychowawca: Chłopaki, zapraszam do wzięcia udziału program konkursowy„Zawody na krze”, które przygotowały dla Was zabawne pingwiny Ozy Boo. Jesteś gotowy? Następnie ponownie dokonajmy cudownej przemiany w pingwiny (dzieci zakładają maski pingwinów).
Pedagog: Teraz podzielimy się na dwie drużyny i rozpoczniemy rywalizację.
1 konkurs „Przenieś jajko”
Wychowawca: Chłopaki, pamiętacie, jak tatusiowi pingwiny wykluwają jajka z młodymi? Ściskanie ich między łapami. Musisz więc poruszać piłką, trzymając ją stopami, jak tatuś pingwin.
(Członek drużyny, trzymając piłkę obiema stopami, musi doskoczyć do żetonu, wziąć piłkę w ręce i wrócić na start).

2 konkurs „Zbierz obrazek”
Pedagog: W drugim konkursie musisz zebrać cały obraz z kawałków papieru, kto zrobi to pierwszy, jest zwycięzcą.
(Zespoły układają cały obrazek z sześciu kartek, obrazek przedstawia pingwina).

3 konkurs „Rybacy”
Wychowawca: Nasz kolejny konkurs nazywa się „Rybacy”. Pingwiny żywią się rybami złowionymi w morzu, a teraz pójdziemy łowić ryby pod lodem.
(Członkowie zespołu jeden po drugim podbiegają do żetonu, biorą wędkę z magnesem, łapią jedną rybę i wracają do drużyny)

4 konkurs „Wejdź do bałwana”

Wychowawca: Pingwiny Ozi Boo, jak wszystkie dzieci, uwielbiają się bawić i bawić. A przede wszystkim uwielbiają bawić się na śniegu. Zagramy też w śnieżki ze znajomym bohaterem. Kto ma marchewkę zamiast nosa? Zgadza się, bałwan.
Bałwan przyjechał dziś na zawody i jest gotowy do zabawy z nami.
Teraz rozdam każdemu z was po jednej śnieżce, a tą śnieżką powinniście trafić bałwana. Gotowy? Następnie pierwsi uczestnicy - naprzód!

(Członkowie zespołu jeden po drugim stoją wewnątrz obręczy i próbują uderzyć bałwana śnieżką, która stoi pośrodku w pewnej odległości)

Chodzić.
„Patrząc na upadek”.
Cel: dalsze wprowadzanie zmiany sezonowe w naturze. Rozwijaj zainteresowanie poznawcze, myślenie, mowę.
Postęp spaceru:
obserwacja.
Oglądaj sople z dziećmi.
Wychowawca: Chłopaki, czy wiecie, jak powstają sople? Teraz ci powiem. Widzisz śnieg na dachu? Gdy słońce przygrzewa, śnieg zaczyna powoli topnieć i kapać. A potem znów robi się zimno i mroźno, a topniejący śnieg zamienia się w sople lodu. Słońce znowu grzeje i woda kapie z sopli. To się nazywa krople. Posłuchajmy dźwięku kropel.

Słowo artystyczne.
Poezja.
Sopel śpiewa piosenkę: kap-kap-kap! Ale kto to zrozumie? Czapka-czapka-czapka! Czapka-czapka-czapka! jestem bardzo smutny Kto mi pomoże?
Puzzle.
Rośnie do góry nogami
Nie rośnie latem, ale zimą.
Ale słońce ją upiecze -
Będzie płakać i umrzeć.
***
Dzieci usiadły na parapecie
I rosnąć w dół
***
Nie ssijcie, chłopczyce,
Lodowe lizaki!
Sam połykam tabletki
Bo jadł sople lodu.
***
Wychowawca: W żadnym wypadku, chłopaki, nie możecie ssać, gryźć, połykać sopli, ponieważ możecie zachorować!
praca w przyrodzie.
Wyczyść ławki ze śniegu. Wsyp pokarm do karmników dla ptaków.
Cel: przyzwyczajenie dzieci do pracy; zaszczepić miłość do naszych mniejszych braci.

Gry na świeżym powietrzu.
„Pułapki z kręgu”
Cel: rozwinięcie u dzieci umiejętności koordynowania ruchów słowami. Ćwiczenie rytmicznego chodu, uników i łap, budowania w kole Opis gry: dzieci stoją w kole, trzymając się za ręce. Pułapka - w środku okręgu bandaż na ramieniu. Gracze poruszają się w kółko i mówią: My, śmieszni faceci, uwielbiamy biegać i skakać. Cóż, spróbuj nas dogonić. Raz, dwa, trzy - złap!
Dzieci rozpraszają się, a pułapka łapie. Złapany chwilowo odsuwa się na bok. Gra trwa, dopóki pułapka nie złapie 2-3 dzieci. Czas trwania 5-7 minut.
„Dziury w śniegu”
Każda drużyna ma swój własny dołek. Przeciwnicy próbują stopami wrzucić do niego lód. Kto zrobi to pierwszy, wygrywa.

Samodzielna aktywność dzieci.
Gry zgodnie z życzeniami i zainteresowaniami dzieci.
Cel: rozwinięcie umiejętności wykonywania czynności w grze w ćwiczeniach gry, nauka wspólnej gry.

Gry fabularne.
„Szpital”, „Sklep spożywczy”. Cel: dalsze uczenie dzieci tworzenia wątków wieloosobowych, zachęcanie do improwizacji, zmiany i łączenia ról, zachęcanie dzieci do korzystania z przedmiotów zastępczych, pielęgnowanie przyjaznych relacji.

Kolacja.
1. „Czystość jest kluczem do zdrowia”.
2. „Praca dyżurnych jest ważna i potrzebna”.
3. „Zieloni na stole - zdrowie w ciele”.

Budzić się.
Czynności utwardzające.
Gimnastyka budząca „Pingwiny”. (zaczyna leżeć w łóżkach, po czym dzieci dalej stoją przy łóżkach)
Wszystkie pingwiny się obudziły, rozciągnięte, uśmiechnięte. Stanęli razem na nogach, rozpostarli skrzydła.
Raz - umyli się śnieżką, Dwa - wdzięcznie się ukłonili. Trzech - machało skrzydłami, Czterech - wyginało grzbiety, Pięciu - skakało na nogach.

Zajęcia na macie do masażu „Na płaskiej ścieżce”
Słowa dorosłych: Działania dzieci:
1.
„Na płaskiej ścieżce (idą ścieżką)
Na płaskiej ścieżce
Nasze stopy chodzą. Raz-dwa, raz-dwa.
2.
Na kamykach, na kamykach, (skok)
Po kamykach, po kamykach
Raz-dwa, raz-dwa.
3.
Na płaskiej ścieżce, (stop)
Na płaskiej ścieżce
Nasze nogi są zmęczone
Nasze nogi są zmęczone.
Oto nasz dom
Żyjemy w nim”.

Rozrywka.
Oglądanie kreskówki „Przygoda pingwinów” – serial: Dr. Ozi Boo, Zdrowe odżywianie.

Podsumowanie Dnia Zdrowia:
zachęcenie uczestników (prezentacja obrazków do kolorowania przedstawiających pingwiny Ozy Boo).

Niezależne gry dla dzieci.

Zaoferuj kręgle, rzut pierścieniem, piłki.

Literatura:

1. Alyabyeva E.A. Rozwój wyobraźni i mowy dzieci w wieku 4-7 lat: technologie gier. - M.: Kula TC, 2005
2. Bezrukikh M.M., Filippova TA, Makeeva A.G. Rozmawiać o odpowiednie odżywianie /zestaw narzędzi. - M.: OLMA - PRASA, 2005.
3. Dick NF Opracowanie zajęć z kultury fizycznej i promocji zdrowia dla przedszkolaków. Rostów nie dotyczy: Phoenix, 2005
4. Illarionova Yu.G. Naucz dzieci odgadywać zagadki: Podręcznik dla nauczyciela przedszkola - M .: Oświecenie, 1985
5. Kastyrkina V.N., Popova G.P. Organizacja zajęć dla dzieci na spacerze. Druga grupa młodsza. / - Wołgograd: Nauczyciel, 2012
6. Mikhailenko N. Ya., Korotkova N.A. Organizacja gry fabularnej w przedszkolu: Poradnik dla nauczyciela. wyd. 2, wyd. M .: Wydawnictwo „GNOM i D”, 2000. - 96 s.
7. Sinitsyna E.I. Inteligentne zagadki - M .: Lista, 1999
8. Szorygina T.A. Wiersze na święta dla dzieci - M.: GNOMID, 2006
9. Główny program edukacji ogólnokształcącej „Od urodzenia do szkoły” wyd. EV Veraksa, TS Komarova, MA Wasiljewa. MOZAIKA-SYNTEZA, 2010.

Kontynuując temat:
W górę po szczeblach kariery

Ogólna charakterystyka osób objętych systemem przeciwdziałania przestępczości i przestępczości nieletnich oraz innym zachowaniom aspołecznym...